WYNIKI KONKURSÓW!:

 

Prezentacje, szkoła podstawowa:

1. miejsce:
Zuzia Lasek, SP nr 75 im. Marii Konopnickiej

2. miejsce:
Magdalena Włoszczewska, SP nr 75 im. Marii Konopnickiej

3. miejsce:
Julka Wysocka, SP nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
Nela Siecińska, SP nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
Sebastian Jakubczak, SP im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w Sicienku
Jakub Noga i Hubert Jasiński, SP im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w
Sicienku
Sandra Nawrocka, SP im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w Sicienku
Zofia Wolfram, SP nr 75 im. Marii Konopnickiej


Prezentacje, gimnazjum:

1. miejsce:
Karolina Jaworska, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ząbkach im. Księdza Jerzego
Popiełuszki

2. miejsce:
Mariusz Konieczka, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w
Sicienku

Paweł Czarnecki i Michał Nizar, Zespół Ogólnokształcących Szkół
Społecznych, Bytom
3. miejsce

Remigiusz Pinkowski, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w
Sicienku


Prezentacje, liceum:

1. miejsce:
Agata Oliwa, I LO im. E. Dembowskiego przy ZSO nr 10 w Gliwicach

2. miejsce:

Daria Białas i Eryk Krysa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im.
Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli


Memy:

1. miejsce:
Hubert Kuć, Karolina Arabska, XIII LO z Oddz. Dwujęzycznym

2. miejsce:
Arkadiusz Walter, XIII LO z Oddz. Dwujęzycznym


Konkurs plastyczny, szkoła podstawowa:

1. miejsce:
Michał Bugała, SP nr 217 im. Obrońców Radiostacji AK w Rembertowie

2. miejsce:
Marcin Bugała, SP nr 217 im. Obrońców Radiostacji AK w Rembertowie

3. miejsce:
Pola Gontarska, SP nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego


Konkurs plastyczny, gimnazjum

1. miejsce:
Michał Grylas, Gimnazjum nr 164 im. Polskich Olimpijczyków

2. miejsce:
Anastazja Rzeszot, Gimnazjum nr 2

3. miejsce:
Klaudia Karkowska, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w ZS w Sicianku


Gry:

1. miejsce:
Julia Czeżyk, Gimnazjum nr 16

2. miejsce
Patryk Grzegorczyk, Gimnazjum nr 164 im. Polskich Olimpijczyków

 

 

OPIS

Konkursy dla szkół:

 

1. Konkurs na prezentację multimedialną pt.  " Neurobiologia w Nagrodach Nobla" (konkurs przeznaczony dla uczniów liceum i gimnazjum) lub "Po co nam mózg" (konkurs dla szkół podstawowych).

Zasady konkursu:

Uczestnik przygotowuje prezentację multimedialną (max. 20 slajdów), z zachowaniem zasad o prawach autorskich.

Dopuszczalne są zgłoszenia indywidualne lub prace wykonane w zespole maksymalnie 2 osobowym.

 

2. Konkurs plastyczny pt. "Ślady pamięci" (konkurs dla uczniów liceum i gimnazjum) lub "Co to jest mózg" (konkurs dla szkół podstawowych)

Zasady konkursu:

Konkurs indywidualny, uczestnik wykonuje pracę plastyczną dowolną techniką, z zachowaniem zasad o prawach autorskich.

 

3. Konkurs na wykonanie memu pt. "MÓZG"

Zasady konkursu:

Konkurs indywidualny, uczestnik projektuje mem o tematyce związanej z tematem konkursu, z zachowaniem zasad o prawach autorskich.

Prace należy przesłać mailem na adres tydzien-mozgu@nencki.gov.pl lub na nośniku (np. CD) na adres Instytutu Biologii Doświadczalnej.

 

4. Konkurs na zaprojektowanie i wykonanie gry, temat "Rusz mózgiem" (konkurs dla uczniów gimnazjum i liceum).

Zasady konkursu

Uczestnik wykonuje grę według własnego projektu, z zachowaniem zasad o prawach autorskich.

Dopuszczalne są zgłoszenia indywidualne lub prace wykonane w zespole maksymalnie 2 osobowym.

Termin nadsyłania prac: 20 marca, wyniki konkursów ogłoszone zostaną w kwietniu na naszej stronie internetowej, laureaci zostaną powiadomieni także drogą elektroniczną jeśli podali adres e-mail.

Należy podać następujące dane autora/ów : imię, nazwisko, klasa, nazwa i  dokładny adres szkoły (na ten adres zostaną wysłane nagrody), ewentualnie adres kontaktowy e-mail.

Nagrody przyznawane będą osobno w kategoriach "szkoła podstawowa", "gimnazjum", "liceum". 

 

Prace należy przesłać na adres Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN ul. Ludwika Pasteura 3, 02-093 Warszawa z dopiskiem "Tydzień Mózgu" 

 

Dzięki hojności naszych partnerów wszyscy laureaci konkursów zostaną wyróżnieni atrakcyjnymi upominkami, a nagrody główne zostały ufundowane przez Szkołę Pamięci SPW. 

Rusz głową, bądź kreatywny i zostań zwycięzcą!